Merhaba

kişisel web sayfama hoşgeldiniz,

Sitede var olan yavaşlık sorununu maalesef çözemedim :(
Sunucudan kaynaklandığını düşünüyorum…ancak son bir haftadır akşamları baktığım kadarıyla hızı daha iyi gördüm ve artık bu şekilde yayına başlayayım dedim,
yinede ilk açılışta site biraz yavaşca açılıyor,sonrasında hızlanıyor.

Aslında kafamda bir blog sayfası açmak yoktu,sadece ufak tefek web tabanlı çalışmalarımı yayınlayacağım yada photoshop ile yaptığım çalışmalar, çektiğim fotoğrafları koyacağım bir sayfa düşünüyordum.Sonra siteme google’dan çok fazla ziyaretçi geldiğini gördüm.
Madem ziyaretcilerim var, o zaman sayfama biraz daha eli yüzü düzgün birşeyler koymalıyım dedim.
Hobi olarak web tabanli programlamayla ilgileniyorum,bununla ilgili script çalışmalarım yanında ufak tefek,araştırıp bulduğum ipuçları,takip ettiğim yada beğendiğim web sayfaları,ilgimi çeken haberleri paylaşabileceğim bir içerik…tabii bunları sayfalara ne kadar yansıtabileceğim şimdiden bilemiyorum.
Ama bu şekilde deneyimlerimi paylaşayabileceğim bir sitenin,aynı zamanda bana da kaynak olacağını düşündüm,çünkü bazı programların nasıl yapıldığını saatlerce,bazen günlerce araştırıp,sonunda öğrendikten sonra bir daha dönüp bakmıyorum bile, ve bir süre sonra unutuyorum :)
Bunun yanında,bu bilgilerin arama motorlarında aynı sorunun çözümünü arayanların işine yaracağını düşünüyorum,umarım yanılmam :)

İçeriğin sadece programlama ilgili olmasını istemiyorum tabiki…sevdiğim-beğendiğim ve beni etkileyen şeyleri burada yayınlamayı planlıyorum.
Bu benim için bir fotoğraf olabilir, yada bir şiir , bir şarkı sözü,aslında tamamen bana özgü olacak…

Ve… böyle bir içerik plandığım bu iş için neden wordpress kullanmıyorum dedim,birçok konuda çok konforlu.Hala birçok özelliğini tam ogrenmedim ama zamanla ögrendikce kullanacagim ve yine burada ilgimi ceken yonlerini paylasacağım.

İlk wordpress scriptini localhost’a kurduğumda bir tema bulmam gerektiğini doğal olarak anladım:)
Hazır olan birkaç güzel tema bulsam da benim hazırladığım bir tema olsun istedim, ve google’da bulduğum gökyüzü ve deniz yüzeyi resimlerini kullanarak bu temayı oluşturdum,photoshop ile deniz içerisindeki rengi ve tabanını yaptım.
Sonrasında biraz javascript ve flash yardımıyla akvaryum ve balık efektlerini ekledim, biraz abartılı oldu kabul ediyorum ama aynı zamanda orjinal ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum(belki ilk tema hevesidir) :)
İleride daha sade ve açık renkli bir tema yapmayı düşünüyorum,bakalım…

(Check Spelling By Songul)
Be Sociable, Share!